Spoj se s námi

Aleš Buksa: Úspěch je never ending story.

Rozhovory

Aleš Buksa: Úspěch je never ending story.

Aleš Buksa: Úspěch je never ending story.

Pracuji stále stejně, jen už ctím soboty, neděle a svátky

Dnes jsme se sešli na setkání Patriotů Moravskoslezského kraje. Mám jednoduchou otázku, proč Moravskoslezský kraj, co na něm máte rád?
V prvé řadě jsem Ostravák jako poleno. Narodil jsem se tady a po emigraci jsem se vracel zase do Ostravy, tady jsem zakládal firmu. Všechny MLM firmy byly v Praze, mně se ten pragocentrismus moc nelíbil, tak jsem si říkal, proč bych nemohl udělat sídlo firmy v Ostravě. Kdybych měl říct, že jsem patriot MS kraje, tak to by bylo přehnané. Já jsem patriot Ostravy.

Mnoho významných lidí z tohoto kraje má podobný úspěch, jako vy. Je to jedno z dnešních témat – jak přivést lidi do týmu? Existuje klíč k úspěchu, jak lidi udělat úspěšnými?
Klíčem k úspěchu bylo to, že jsem měl tu příležitost – u každého úspěchu musíte mít příležitost, že jsem měl tu vůli a že jsem to dělal. Možná že to víte, vybudoval jsem LR tak daleko, že má dnes 240 – 260 tisíc registrovaných partnerů. Můj přístup byl velmi jednoduchý. Zeptal jsem se, jestli to chtějí dělat a jestli to myslí vážně. A pak jsem byl i trochu přísnější, protože jsem vyžadoval – byť to byli samostatně činní lidé – ale řekl jsem jim, buď budeš dělat vše, co ti řeknu a pak se staneš milionářem, nebo toho nechej. A spousta z nich už jsou milionáři. 

Když se vám podařilo po finanční stránce pomoci lidem, jaké z toho máte pocity?
Když to přeženu, změnil jsem jim životy. To byli obyčejní lidé, zaměstnanci. Během pár let byli finančně nezávislí a změnili se od základu.

Jakou dnes mají dnešní mladí lidé vůli? Chybí jim?
To je otázka. Já měl tehdy výhodu, protože to byl porevoluční čas, kdy lidé chtěli. Věděli, že dostávají šanci  být samostatně činní  a vrhli se do toho o překot. Mladí lidé nebyli tak zaměstnaní věcmi, které nejsou ani tak moc důležité, jako si například chatovat. Dnes ta vůle není taková, jaká byla na začátku.

Když jste začínal s LR, měl jste vůli k penězům, nebo jste to dělal proto, že Vás to baví?
Obojí. Měl jsem něco, co mě baví a samo sebou, že jsem chtěl vydělat peníze.

Kdybyste měl možnost sdělit něco mladým, kteří se dívají, co byste jim doporučil? Co by měli dělat?
V prvé řadě jít na školu, protože člověk, který má vůli a k tomu i trochu přemýšlí, tak ví, že se toho bez školy dnes moc nedá. U MLM to jde, protože na něj školu nepotřebujete. Ale já jsem zastáncem toho, že když má člověk školu, změní to jeho obzor a horizonty. Mladí lidé by sei měli uvědomit, že škola je důležitá. Lidé sní o tom, že by chtěli být podnikatelé, ale ne vždy jsou ochotní pro to udělat to, co by měli.

Vy jste LR prodal. Jak vypadá váš den?
Je mi 72 let a ještě jsem si nezažádal o důchod. Před dvěma lety jsem se  pustil do nového podnikání. Pracuji nadále, jak jsem pracoval, vstávám nadále v kolik jsem vstával. Už ctím soboty, neděle a svátky, co tenkrát nebylo. Můj pracovní týden byl sedmidenní. Přes víkendy jsem dělal semináře, létal jsem z jedné země do druhé země a přes týden administrava.

Moc děkuji za Váš čas. Je něco, co byste chtěl Patriotům vzkázat?
Aby nikdy nedosáhli vrcholu úspěchu. Protože když dosáhnete vrcholu, tak už je jenom jedna cesta a to je cesta dolů. Úspěch je never ending story.

Mediální portál BusinessTalk. Rozhovory s inspirativními lidmi z mnoha různých oblastí. Inspirativní příběhy, ale také odborné "oborové" informace.

Okomentovat

Zanech odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více Rozhovory

Nahoru