Spoj se s námi

Karolína a Denisa: Lowcost cestování a úspěšný Instagram

Rozhovory

Karolína a Denisa: Lowcost cestování a úspěšný Instagram

Karolína a Denisa: Lowcost cestování a úspěšný Instagram

Dvě mladé cestovatelky, které mají na Instagramu už 66 tisíc sledujících, dokazují, že cestovat se dá velmi levně.

Jak jste se potkaly? Jak vznikla myšlenka, že byste mohly spolu cestovat?
Denisa: Známe se už od základní školy, od deseti let. Pak jsme se potkaly náhodou na střední škole, daly se do řeči a teď spolu studujeme na vyšší odborné škole.

Co byla první cesta, kdy jste vyrazily společně?
Karolína: Ve čtvrtém ročníku na střední škole jsme dostaly možnost jet za studijní úspěchy do Anglie. Vyrazily jsme, bylo to na týden. Byly jsme spolu 24 hodin denně a fungovalo to.
Prošly jsme si památky, spokojenost. Tak jsme si řekly, že bychom mohly zase někam vyrazit. Další cestu jsme podnikly do Chorvatska k moři, to bylo ještě s rodiči.

Kdy nastala ta první cesta, kdy jste vyrazily na vlastní pěst?
Denisa: Samy jsme poprvé jely na Ukrajinu, protože jsme si řekly, že je blízko od Ostravy. Do Košic jsme jely vlakem a pak jsme přestupovaly na autobus.

V té době už jste měly založený instagramový účet?
Denisa: Měly, ale bylo to slabší. Začínaly jsme.
Karolína: Pořád jsme přemýšlely nad tím, jak účet pojmenujeme a chtěly jsme něco jiného, ale vše už bylo zabráno. Travelwithus1, 2 … takže jednoduchý důvod, proč se jmenujeme @travelwithus123. Vznikl společný účet, kde sdílíme fotky z cestování.

V BusinessTalk se snažíme lidi inspirovat, aby dělali něco navíc, aby život žili naplno. A já si myslím, že cestování s tím souvisí. Co je vaší motivací? Vy už jste projely 31 zemí, což je dost na to, kolik vám je let – 20 a 21.
Karolína: Hlavně jsme nechtěly být doma. Začalo to pozvolna Anglií, Chorvatskem … a pak už jsme si řekly, že bychom mohly pozvolna do Ameriky. Nerady sedíme doma a ani nevím, kdy jsme tam naposledy trávily víkend. Ale my jsme strašně rády, že vidíme něco jiného. Zvyky, tradice, jak to kde funguje.

Je něco, co vás fakt překvapilo?
Denisa: Když jsme byly v Americe, tak se mi líbilo, že jsou tam lidi vstřícní. Když jsme stály na ulici, ptali se, jestli nechceme poradit a tak.
Karolína: Já hlavně nemám žádné negativní zkušenosti. Měly jsme jeden konflikt v Americe a policista nám pomohl.

To mě zajímá – o co šlo?
Karolína: Nám se přihodilo vše, co se mohlo pokazit. Od ubytování, které nám vypadlo, po konflikt, kdy jsme se nemohly dostat do zaplaceného domu až po zrušený autobusový spoj, téměř ulítnuté letadlo. Nic nám nechybělo, ze všeho jsme dobře vybruslily.

Mám tady otázku z webu od Lucky a ta se ptá, kde na cestování berete peníze?
Denisa: Snažíme se spát v co nejlevnějších hostelech, jídlo si vozíme s sebou, když je to kratší výlet. Energy tyčinky, rozpustné drinky, oříšky a sušené maso.

Používáte Airbnb?
Karolína: Vždycky si někde vyptáme slevy při registraci 15 % a podobně.  Je to o tom, že čím déle tam jsi, tím je to levnější. Letenky si vybíráme samy podle tarifu. Nejlépe, ať to jde pod tisícovku.

Celý rozhovor najdete na našem webu businesstalk.cz/rozhovory/karolina-kilhofova-a-denisa-zmeskalova/

 

Během své kariéry potkal mnoho zajímavých lidí s nejrůznějšími příběhy. Proč je tedy nepředat ostatním? Ale jak je odlišit od ostatních podobných? BusinessTalk je projekt, který mnoho let nosil v hlavě. A věděl, že jej chce dělat LIVE! A to bylo to, co dalo základ dalšímu rozvoji.

Okomentovat

Zanech odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více Rozhovory

Nahoru