Spoj se s námi

Přírodní drink EREBOS: Cesta dvou studentů, kteří šli za svým snem

Rozhovory

Přírodní drink EREBOS: Cesta dvou studentů, kteří šli za svým snem

Přírodní drink EREBOS: Cesta dvou studentů, kteří šli za svým snem

Kluci nám dnes budou vyprávět svůj příběh o tom, jak se dva kamarádi dali dohromady po byznysové stránce a vymysleli svůj vlastní, přírodní energy drink. Určitě i ochutnáme.

Přinesli jste tyto drinky a mně napadlo, že by bylo super hned na začátku je otevřít a připít s nimi. Tak na zdraví! Hele chlapi, dobré, mně to chutná! Cítím tam med, je to trochu i čajové. Jste dva, mladí šikovní kluci. Jak jste se dali dohromady, kdy jste se potkali?
Matěj Murín: Už se známe docela dlouho, minimálně v našich životech docela dlouho. Poznali jsme se na gymnáziu, kdy jsme spolu chodili do třídy. V té době jsme ale nezačali s byznysem, to až ve třeťáku.

Kdy přišla myšlenka? Proč jste si řekli, že uděláte nápoj, který bude čistý, z bylinek, bez konzervantů?
Matěj: Seděli jsme spolu a bavili jsme se – ve francouzštině. Chodili jsme spolu do fitka. Martin dělal takové před tréninkové směsi. Bylo to něco jiného, ale dávali jsme si to vždycky před tím fitkem.

 Ty směsi sis dělal sám a bylo to na přírodní bázi?
Martin Doležal: Původně to nebylo úplně přírodní, bylo to složeno z aminokyselin. Studoval jsem a mixoval si, zkoušeli jsme to ve fitku.
Matěj: Ten začátek myšlenky, od které jsme se odrazili. EREBOS takový, jak ho známe teď, nás stál čtyři roky práce na vývoji. Až to je ten produkt. To před tím byly jen naše experimenty.

Jak jste začali s vývojem? Mně by zajímalo, jak nápoj vznikl? To jste ve třeťáku přišli za učitelkou chemie, že potřebujete nápoj?
Matěj: My jsme byli dost orientovaní na chemii a biologii. Můj další plán po gymplu byla medicína. Měli jsme k tomu blízko. Začali jsme vymýšlet, zjišťovat informace, proces vzdělávání, učení se. Ten probíhá pořád. A skrze něj jsme pracovali na tom nápoji.

Tento proces trval čtyři roky? Vím, že jste to zkoušeli doma v garáži. Byly tam kanystry, měli jste pláště? Tak si to představuji.
Matěj: Tvůj pohled není daleko od reality (smích). Přesně taková historka se stala. V pláštích jsme vařili v garáži. Někdo přišel, zaklepal, já jsem otevřel. Ptal se na nějaký pozemek vedle. Otevřel jsem dveře, za mnou Martin a vyvalila se pára. Nevěřícně koukal a zeptal se: „Co tu děláte?“ A my na to: „My tu vaříme,“ (smích).
Na trhu jsme od chvíle, kdy jsme spustili e-shop. Expandujeme rok, kdy jedeme víc a máme produkt aktualizovaný od srpna.

Rovnou se můžeme dostat k současné situaci. Před rokem a půl jste spustili e-shop, a předtím? Jak jste to prodávali?
Matěj: Čisté dealerství. Ze začátku jsme obíhali podniky a snažili se to dostat na trh. Cest je více, ale princip je stejný. Produkt si musí získat důvěru a oblibu. Začali jsme u zdravé výživy, fit shopy, restaurace se zdravou výživou. S tím, že jsme skoro rok nebo půl roku jeli jen e-shop, což bylo nezvyklé pro produkt tohoto typu – nápoj ve skle. Naštěstí to fungovalo a šli jsme dál.
A jak se to prodávalo předtím? Prodávali jsme to po známých a kamarádech, kteří to testovali a dávali nám zpětnou vazbu. I na základě toho jsme to potom vylepšovali a produkt vyvíjeli. Dokud jsme si neřekli, že je v takové verzi, ve které jsme schopni ukázat ho světu a podepsat se pod něj.

 

Celý rozhovor najdete na našem webu businesstalk.cz/rozhovory/matej-murin-a-martin-dolezal/

 

Během své kariéry potkal mnoho zajímavých lidí s nejrůznějšími příběhy. Proč je tedy nepředat ostatním? Ale jak je odlišit od ostatních podobných? BusinessTalk je projekt, který mnoho let nosil v hlavě. A věděl, že jej chce dělat LIVE! A to bylo to, co dalo základ dalšímu rozvoji.

Okomentovat

Zanech odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více Rozhovory

Nahoru