Spoj se s námi

Onboarding v IT firmě

Rozhovory

Onboarding v IT firmě

V dnešním díle jsme si povídali s Míšou Škrobákovou na téma onboarding v IT firmě. Míša působí jako HR Business Partner ve společnosti MoroSystems, což je česká vývojařská firma, která zaměstnává kolem 140 lidí na pobočkách v Brně, Praze, Hradci Králové a Bratislavě.

👉 Co lidé v oblasti IT nejvíce oceňují na práci HR? Co vnímají, že jim nejvíce pomáhá v jejich práci?

Ze zpětných vazeb jde hodně slyšet „nábor“. To, že vlastně děláme takové jemné síto, co se týče nějakého toho kulturního fitu – to s jakými lidmi se potom člověk ve firmě potkává. Lidi ve firmě hodně oceňují, že umíme vybrat člověka, který do týmu tzv. „chemicky“ zapadne. A také dostáváme dobrou zpětnou vazbu právě na onboarding, o kterém si dnes budeme nejvíc povídat. Naši nováčci, kteří mají zkušenosti s onboardingem v jiných firmách, tak oceňují, že ví, co se děje, že se rychle dostanou jak do práce, tak i do toho sociálního a kulturního života firmy. A potom naši leadeři oceňují pomoc HR s rozvojem zaměstnanců a také s odchodem zaměstnanců z firmy – offboardingu. Protože když se správně udělá exit interview, tak to může být velmi hodnotná zpětná vazba.

👉 Proč jste si vybrali právě onboarding jako jedno z témat, které jste řešili do hloubky?

My jsme byli vždy pyšní na náš nábor a byla škoda ten kvalitní náborový proces useknout a hodit toho člověka do vody, aby plaval a nikdo se mu nevěnoval. Také se v každé pobočce dělal onboarding trochu jinak , takže jsme se soustředili na to, aby došlo ke sjednocení a došlo ke snížení fluktuace zaměstnanců, jak ve zkušební době, tak i v prvních měsících, kdy u nás člověk pracuje. A kvalitní onboarding k tomu hodně přispívá.

👉 Která část onboardingu prošla změnou?

Byl to celý onboarding. Začali jsme pečlivou analýzou toho, jak onboarding probíhá, na co jsme pyšní, kde máme mezery. Dali jsme to dohromady tak, aby to byl ucelený proces od začátku až do konce. Vytvořili jsme takový checklist, abychom na nic nezapomněli a pokryli tam jak pracovní stránku a člověk se rychle dostal do pracovního tempa, tak i sociální část, aby se dostal i do sociálního dění a zjistil o čem život v naší firmě je, jakou má firma vizi, jaká je organizace, naše hodnoty. To jsou všechno věci, které jsou pro nás důležité.

 

Na rozhovor se můžete podívat zde: BusinessTalk – Michaela Škrobáková – Onboarding v IT firmě

 

Během své kariéry potkal mnoho zajímavých lidí s nejrůznějšími příběhy. Proč je tedy nepředat ostatním? Ale jak je odlišit od ostatních podobných? BusinessTalk je projekt, který mnoho let nosil v hlavě. A věděl, že jej chce dělat LIVE! A to bylo to, co dalo základ dalšímu rozvoji.

Okomentovat

Zanech odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více Rozhovory

Nahoru