Spoj se s námi

Pasivní příjem a jak ho vybudovat?

Nové rozhovory

Pasivní příjem a jak ho vybudovat?

Pasivní příjem. V dnešní době ho chce snad každý. Ale co to vůbec je? A co naopak není? Jak ho vlastně vybudovat? Na tyhle i další otázky najdete odpovědi v našem rozhovoru s jedním z předním českých odborníků na finance a investice – Petrem Saicem, majitelem společnosti Synergy FG.

Petr definuje pasivní příjem jako stroj na peníze, kdy z něj potom plynou finance bez nějaké další velké vynaložené energie. Sám chce chodit do práce, protože chce, ne proto, že musí.

„Život si chci řídit sám. Dělat to, co mi řekne někdo jiný, je pro mě nesvoboda.“

Lidi by si měli odkládat už od svého prvního příjmu a tyto peníze investovat. V takovém případě i pokud mají podprůměrnou mzdu, jsou schopni dosáhnout na pasivní příjem. Samozřejmě je potom k diskuzi v jaké výši a na jak dlouho, ale lze to.

Je lepší odkládat si paušální částku nebo např. 10 % ze svého příjmu?

Určitě je prvním krokem udělat si analýzu svých příjmů a výdajů. Ať už na papír nebo si stáhnout jednu z dostupných aplikací. Díky tomu si člověk přijde i na to, kam jeho peníze odcházejí a zda opravdu nakupuje jen to, co potřebuje nebo podléhá tzv. emočním nákupům. Petr doporučuje odkládat si peníze na účet, ke kterému není platební karta. Tak ochráníte peníze hlavně sami před sebou.

Jak se k majetku nebo rentě dostat?

Jedna z cest je právě podnikání. Každý může začít podnikat a je jedno v jakém věku a díky tomu může vybudovat něco, co ho do budoucna zabezpečí. Samozřejmě i zde je riziko, že ne každý uspěje. Další možností je koupit si investiční byt. Ten pak dlouhodobě pronajímat. Petr opět upozorňuje, že ani to není bez práce, musíte se o byt starat, udržovat ho, hledat nájemníky. Často lidé využívali tyto byty i na pronájem Airbnb.

A jak se Petr dívá na pasivní příjem v rámci MLM nebo klasického podnikání?

Na rozhovor se můžete podívat zde: BusinessTalk – Pasivní příjem a jak ho vybudovat? – Petr Saic, Synergy FG

Okomentovat

Zanech odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více Nové rozhovory

Nahoru