Naši hosté

Daniel Stříteský – Finanční poradce Synergy FG

Proč si hledat informace sám a nevěřit slepě poradci?

David si tentokrát povídal s Danielem Stříteským ze společnosti Synergy FG, který se financím věnuje 7 let a sám o sobě říká, že dělá finanční osvětu. K financím se dostal již na vysoké škole, kdy hledal brigádu ke studiu. Co ho přivedlo od přednášení a učení vysokoškoláků k podnikání? Jaká byla jeho motivace?

Rozhovor k vidění zde

Tomáš Mašek – Finanční poradce SYNERGY FG

Jak si naplánovat investice a na co si dát pozor?

Tomáš Mašek se ve světě financí pohybuje již 12 let. Jeho parketou jsou finance pro jednotlivce a rodiny. Práce s nimi mu dává dobrý pocit a to je něco, co ho drží v oboru. Sám říká: „Energie se mi musí vracet.“ Každá rodina je trochu jiná a má jiné cash-flow. Cílem finančního plánování je, aby se jim zlepšila jejich situace – více úspor, volnější rozpočet.

Podívejte se zde

Petr Vašík – Poradce finančního plánování SYNERGY FG a 1. online finanční poradce

Finanční poradci nebo zprostředkovatelé? A jaké jsou certifikace, které je odlišují?

V 2. díle ze série BusinessTalk Téma – Finance a poradci jsme si s Petrem Vašíkem povídali především o rozdílech mezi finančními poradci, o certifikacích, které v tomto oboru jsou a také jak se dá dnes v odvětví financí fungovat online a zároveň lidsky. Petr Vašík není žádným nováčkem ve financích a před 5 lety začal jako první prezentovat svoji službu i na sociálních sítí. Nyní se řadí mezi 1. online finanční poradce.

Co všechno zkouška PFP obnáší a jaké jsou další certifikáty, kterými můžete své vzdělání posunout dál? Jak si Petr buduje vztah a důvěru s klienty v online prostředí? A jaké jsou konkrétní případy, kdy svým klientům pomohl? Odpovědi na tyto a další otázky si můžete poslechnout právě teď.

Rozhovor k vidění zde

Petr Saic – Zakladatel a majitel společnosti SYNERGY FG

Jak podnikat ve financích, jaké je tajemství dlouhodobosti v tomto oboru?

Zakladatel a majitel Petr Saic společnosti Synergy FG, která se zabývá financemi a to v mnoha oblastech – od investic, pojištění až po úvěry a další. V oblasti financí, a konkrétně ve finančním poradenství, pracuje mnoho lidí, ale jen málokdo vydrží delší dobu. Petr Saic je už v té branži 16 let a takových moc není. Jaký je recept na „dlouhověkost“ ve finančním poradenství? Co by konkrétně poradil lidem v branži ke zvýšení jejich obchodních výsledků? V čem konkrétně vidí rozdíl mezi jeho investičními službami a standardní nabídkou na trhu? Toto a ještě další témata jsme probrali v rozhovoru.

Rozhovor ke zhlédnutí zde

Michal Křemen – Senior HR Consultant z TietoEVRY

CO MAJÍ FINSKO A OSTRAVA SPOLEČNÉ? - TIETO

Jak se tam pracuje? Co způsobuje, že head-hunteři na jejich lidi nedosáhnou? Je to jejich firemní kultura a způsob práce?
Právě o firemní kultuře v Tieto, v čem je skvělá a v čem naopak může být pro někoho divná, si budeme povídat s Michalem Křemenem, Senior HR Consultantem z TietoEVRY.

Celý rozhovor

Ing. Lubomír Kubíček – ředitel společnosti TOPSTONE | tvůrci kamenných koberců

Když jsem zjistil, že se TOPSTONE prodává, tak jsem měl zájem, aby firmu koupil někdo, koho trošku znám...

Aktivně se podílí na vývoji nových produktů, je takový chemický vizionář, jak sám říká. Má k tomu blízko, dříve totiž zastával pozici Technologa vývoje a Technologa výroby. Ještě při dálkovém studiu pracoval ve firmě v oblasti výroby stavební chemie na pozici obchodního ředitele, kde se již aktivně podílel na vývoji produktů.  V tomto oboru cítí velkou kreativitu a žádné hranice. Jak to bylo s firmou TOPSTONE, s jejím vývojem a jak se dostali k produktům, které dnes vyrábějí?

Celý rozhovor

David Hercig – zakladatel a ředitel pobočky Ostrava společnosti Cyrrus

Motivací bylo vybudovat úplně novou pobočku na zelené louce

„Není ostuda něčeho nedosáhnout, ale je ostuda se o to nepokusit”.  Jak k tomu heslu přišli? Za tímto příběhem stojí David Hercig, zakladatel a ředitel pobočky Ostrava společnosti Cyrrus. Jak těžké bylo a jak dlouho trvalo vybudovat úspěšnou pobočku?  A proč právě toto? „Chtěl jsem znovu dělat v oblasti financí, ale v extralize – přitahoval mne svět akciových trhů. Je tento svět pro mladé lidi, kteří chtějí proniknout do světa investic? O tomto a také o penězích, investicích a rozvoji s Davidem Hercigem.

Celý rozhovor

Dušan Staněk – HR Business Partner Verizon Czech Republic

Verizon - mezinárodní telekomunikační společnost, která v ČR zaměstnává cca 700 lidí převážně v IT pozicích.

Celý rozhovor

Marek „Marcus“ Kaleta – zakladatel motivační konference DOUBLE

DOUBLE je největší motivační konference v CZ/SK, která inspiruje lidi, jak se dostat v kariéře na další level.

Marcus Revolta. Zakladatel motivační konference s názvem DOUBLE. Základní princip této konference je inspirovat a motivovat, abyste se nebáli myslet ve velkém a následovali svoje vlastní cíle a sny. Co ho vedlo k založení takovéto konference? Jaké podněty si odnáší on sám a co ho samotného motivuje jít dál a další akce? V březnu bude další, v pořadí již třetí DOUBLE. Chtěl ji mít opět na živo. Jak rychle dokázal přizpůsobit se a jaká akce nás nyní čeká, když všude kolem nás jsou omezení? Třeba i toto bude pro vás ukázka, jak se vypořádat s překážkami.

Celý rozhovor

Martin Chmela – Hyundai Motor Manufacturing Czech

Digitalizace interní komunikace v Hyundai Motor Manufacturing Czech

Martin Chmela si ve své 14-leté kariéře v Hyundai prošel různými HR rolemi až po „Head of HR“. V poslední roli byl zodpovědný za změnu firemní kultury a podporu inovací. Podílel se na nastavování a úpravách HR procesů ve firmě od samotného počátku až po současnost. Dnes se HR stará o cca 3000 zaměstnanců a dlouhodobě se soustředí na změnu firemní kultury za pomocí změny komunikace ve firmě.

Celý rozhovor

12345...10...