Spoj se s námi

Jan Brunec: „Nestihl jsem vydělat první miliardu do třiceti let“

Rozhovory

Jan Brunec: „Nestihl jsem vydělat první miliardu do třiceti let“

Jan Brunec: „Nestihl jsem vydělat první miliardu do třiceti let“

Podnikáš deset let, jsi aktivní v šesti společnostech. Obor podnikání v oblasti IT, výzkumu a vývoj v oblasti přírodních a technických věd, tvorba webových stránek, SEO optimalizace, tvorba e-shopů, zprostředkování velkoobchodu a velkoobchod v zastoupení, předseda výboru společnosti vlastníků, a tak dále. V byznysu se říká, že moderní je „laserové zacílení“. Ty máš spíše střelbu z kulovnice. Jak ses dostal k podnikání?
Vždy jsem byl rozbíhač, nikoliv dotahovač. Můj svět není mít jeden byznys a žít pro něj. Snažím se  podnikat ve více směrech. Jeden den dělám marketing a druhý den pobíhám po stavbě. Člověk si může jít oddechnout od jedné činnosti k druhé.

Oba máme blízko k realitám a spojil nás marketing. Ten jsi dělal v jedné kanceláři, já v jiné a na dálku jsme bojovali o klíčová slova, taková ta velmi velká – nemovistosti, byty, reality. Jak ses k realitám dostal a co tě zavedlo k IT?
Už na základní škole jsem byl „ten kluk od počítačů“. Bylo mi patnáct let a pro realitní kancelář jsem zajišťoval věci na úřadech. Pořád jsem měl blízko k počítačům, tak jsem tam postupně začal řídit marketing.

Mezi tím jsem dělal do IT. Firma Webdevel vznikla tak, že jsme do té realitní kanceláře chtěli vlastní software. To byla první zakázka.

Zabýváš se dražbami. Je to pro tebe lukrativní část realit?
Mám tam dvě oblasti. V rámci Vítkovic se snažím kupovat domy a vylepšovat tak lokalitu, protože ty nemovitosti rekonstruuji. Druhá půlka je, že občas něco koupím v dražbách. Společnost Webdevel je zaměřena na programování. Počet lidí ve firmě roste. Chtěl jsem vždy založit rodinnou firmu a toho se snažím držet. Všichni víme o všech všechno.

V rámci on-linu ses dostal i k analytice. Vlastníš několik e-shopů.
Teď jsou to jednotky. E-shop s hračkami vznikl z dětské nenaplněné touhy. Vždycky jsem chtěl LEGO a když jsem byl dospělý, tak jsem ho začal kupovat, prodávat a tak vznikl e-shop. Vozíme LEGO z Česka, z Dánska, ze světa. Mám plný sklad lega a po několika Vánocích už tak pozitivní vztah k LEGO nemám (smích).

Jednou z tvých aktivit je, že jsi napsal knihu Google Analytics, vydala ji GRADA.
Měli jsme kancelář v budově Grady. Oni nás oslovili: „Kluci, když tomu rozumíte, potřebovali bychom knihu o analytice.“ Změny ale  byly tak rychlé, že jsem napsal knihu a změnilo se rozhraní Google Analytics. Až loni jsem ji dopsal. Jsem za to rád, mohl jsem tak něco předat čtenářům.

Ty jsi aktivní zeširoka. S Tebou si můžu povykládat o všem. Jedno z témat, které rád sleduji, jsou kryptoměny. Jak je vnímáš?
Kryptoměny jsou na sebe velmi navázané. Chtěl jsem té technologii porozumět. Pár víkendů jsem strávil tím, že jsem po domácku sestavoval farmu na těžbu kryptoměn. Trefil jsem se jen o pár dní, kdy Bitcoin spadne. Je to velmi zajímavé, člověk na tom může dělat sto a jedna grafů.

Kde vidíš své podnikání za deset let?
Tím, že pálím z kulovnice, těžko říct (smích). To, co je výdělečné a nevidím v tom růst, toho se zbavím a zase zkusím něco dalšího. Pro mě nic neznamená byznys, který vydělává jen desítky tisíc měsíčně.

Kde se Honza vidí za deset let vychází z neúspěchu. Cituji: „Nestihl jsem vydělat první miliardu do třiceti let.“ Tak to by mě taky naštvalo.
To ano, musím se polepšit (smích). Děkuji za pozvání!

Celý rozhovor najdete na našem webu businesstalk.cz/rozhovory/jan-brunec/

 

Mediální portál BusinessTalk. Rozhovory s inspirativními lidmi z mnoha různých oblastí. Inspirativní příběhy, ale také odborné "oborové" informace.

Okomentovat

Zanech odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více Rozhovory

Nahoru