Spoj se s námi

Martin Horák – Jaké jsou trendy v recruitmentu v roce 2023

Rozhovory

Martin Horák – Jaké jsou trendy v recruitmentu v roce 2023

Nadšený Junior recruiter může být mnohem úspěšnější než znuděný profesionál

Jaké jsou klíčové dovednosti člověka na pozici Recruiter, Researcher? Kdo se věnuje náboru ve firmách by měl dobře porozumět vyhledávané pozici, ikdyž ji sám nikdy nevykonával.

Např. v IT recruitmentu pokud nerozumím základním IT pojmům a smyslu pozice, tak nemůžu být úspěšný. Rozpoznat klíčová slova dané pozice pro efektivní vyhledávání vhodných kandidátů, třeba na sociálních sítích, je také zásadní. Dnes je ale recruitment hlavně o umění „prodat“ pozici a firemní kulturu kandidátovi, tzn. že recruiter, researcher je víc obchodník než personalista.

Úspěch v náboru se neměří pouze na roky strávené na pozici. I zde platí, že i junior, který nemá zkušenosti s náborem, může excelovat. Ty klíčové kompetence pro to být úspěšný v náboru jsou určitě vytrvalost a zvládání své psychiky a motivaci v době, když se nedaří obsazovat. Jak někteří říkají „Raději pracovat s nadšeným amaterém, než s unuděným profesionálem“.

Empatie a umění používat nástroje pro aktivní nábor zejména LinkedIn v rámci sociálních sítích patří také k základním dovednostem recruitera.

Na rozhovor se můžete podívat zde: BusinessTalk HR -Martin Horák – Jaké jsou trendy v recruitmentu v roce 2023

 

Mediální portál BusinessTalk. Rozhovory s inspirativními lidmi z mnoha různých oblastí. Inspirativní příběhy, ale také odborné "oborové" informace.

Okomentovat

Zanech odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více Rozhovory

Nahoru