Spoj se s námi

Ondřej a Michal Smejkalovi a jejich Svět úspěšných

Rozhovory

Ondřej a Michal Smejkalovi a jejich Svět úspěšných

Ondřej a Michal Smejkalovi a jejich Svět úspěšných

Mnoho lidí o Vás něco ví, ale možná je ještě spousta těch, kteří o vás neví vše. A já bych začal tam, kde jste byli, než jste se stali zakladateli a představiteli Světa úspěšných. Začnu u tebe, Michale, protože o tobě je toho na Google mnohem víc. Kde jsi začínal, než ses dostal k byznysu?
Michal: Byl jsem fotbalista. Náš taťka hrál fotbal a vedl nás k tomu. Měl dva kluky a fotbal ho tam hodně táhnul. Brácha je takový, že byl přelétavější, z mého pohledu měl talent obrovský, ale nevydržel. Já jsem to dotlačil až do té profesionální kariéry s tím, že jsem měl doma velikánskou oporu. Prošel jsem si mládežnickými reprezentacemi, za to jsem obrovsky rád. Reprezentovat danou zemi v tom, co dělám, je vždycky něco víc. Několik startů v jednadvacítce, pár gólů, zajímaví trenéři, super spoluhráči. V sedmnácti jsem dostal svou první smlouvu a měl jsem jasno. Budu hrát za Barcelonu, Real Madrid, a podobně, budu slavný, bude to všechno skvělé, postarám se o rodinu. Začal jsem v Plzni, kdy jsme postoupili do ligy, hráli jsme první kolo, můj první ligový start, první ligový gól proti Spartě, to byl pro mě neskutečný zážitek. Prošel jsem x klubů, od Plzně po Teplice, Boleslav, Slávii, skončil jsem v Dukle. Při tom fotbale, kdy jsem prošel určitými zkušenostmi, ne vždy to bylo růžové, člověk prozřel z toho devatenácitletého kluka, který měl růžové brýle a uviděl, že i fotbal je velký byznys. Na základě toho se událo pár okolností, situací, kdy jsem to pochopil a začal jsem se zajímat o to, co je dál.

Já tě přeruším. Vy jste bráchové. Ty jsi Ondro hrál? Jak dlouho?
Ondřej: Od deseti a skončil jsem před dorostem. Začal jsem hrát volejbal a tam jsem byl taky dobrý, akorát jsem měl zdravotní problémy, které mi nedovolily pokračovat dál. K fotbalu jsem se pak vrátil až v mužích. Vynechal jsem čtyři nejdůležitější roky ve vývoji hráče a nejvíce jsem hrál v divizi.

Ondro, tvoje kariéra pak byla jiná, než sportovní a začal jsi budovat nějaký svůj byzyns, nebo jsi byl řádový zaměstnanec a dopracoval ses někam?
Ondřej: Já měl ten standardní model, vysoká škola, dobré zaměstnání a tak dál. Hned v osmnácti jsem začal studovat práva s tím, že jsem začal dělat v hospodě, pomáhal jsem v kuchyni. Při studiích jsem stihl podnikat, měl jsem například hospodu. Dostal jsem se do fáze, že v jednadvaceti letech jsem vydělával už poměrně zajímavé peníze a to se zvětšovalo. Ve třeťáku na právech jsem si uvědomil, že to není tak, jak jsem viděl v amerických filmech, ale došlo mi, že 2/3 dělá právník v papírech pro mě nezáživné věci, navíc  jsem měl rozjetý byznys a podnikání a byl jsem samozřejmě nejchytřejší na světě. Přestal jsem studovat, byznys s restauracemi jsme prodali a pustili jsme se do něčeho nového,  o čem jsme nic nevěděli a tam jsme všechny peníze utratili. Byl tam zajímavý zlom. S manželkou jsme čekali malého a já jsem šel do svého prvního – a neříkam že posledního – zaměstnání. Nechal jsem se zaměstnat v ČEZ na řadové pozici. Moje první výplata za první měsíc byla 12.400,- korun. Poměrně rychle jsem se ale dostal v hierarchii nahoru a to do práce, která mě opravdu bavila, až jsem se stal manažerem se zodpovědností. Tam mi to ukázalo po čtyřech letech, že kariéra zaměstnance byla v mých očích iluze. Bylo mi třicet let a uvědomil jsem si,  že to pro mě není. Že mám myšlení podnikatele a potřebuji jít jinou cestou.

Dneska reprezentujete Svět úspěšných. V danou chvíli máte stejný základ, ale pak jste začali dělat něco úplně jiného, ovšem ve stejnou chvíli jste si řekli „tudy cesta nevede a půjdeme někam jinam“.
Ondřej: Co je tam nejzásadnější, že drtivá většina lidí podlého vlivu okolí. Oba jsme opustili sociální status. Když o tobě někdo řekne, že jsi prvoligový fotbalista, který v jednatřiceti končí a má smlouvu na stole, tak je to „divné“. Stejně jako já jsem byl manažer, možná vycházející hvězda, kariéra přede mnou a najednou řeknu „balím to, jdu dělat byznys“, tak to samozřejmě lidem přijde divné. Je to na každém člověku.

Celý rozhovor najdete na našem webu businesstalk.cz/rozhovory/ondrej-a-michal-smejkalovi/

 

Mediální portál BusinessTalk. Rozhovory s inspirativními lidmi z mnoha různých oblastí. Inspirativní příběhy, ale také odborné "oborové" informace.

Okomentovat

Zanech odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více Rozhovory

Nahoru