Spoj se s námi

Jiří Černota: Začátek byla vždy jedna myšlenka, přišlo to od srdce

Rozhovory

Jiří Černota: Začátek byla vždy jedna myšlenka, přišlo to od srdce

Jiří Černota: Začátek byla vždy jedna myšlenka, přišlo to od srdce

O  Tobě bylo v poslední době hodně napsáno mnoho článků, účastnil ses konference Tajemství obchodu. Proč ses vrhnul do podnikání?
To je těžká i lehká otázka zároveň. Začal jsem podnikat v roce 1995 a cítil jsem to přirozeně. Nastoupil jsem po škole a pracoval jsem asi rok, ale měl jsem vnitřní pocit, že to není má cesta. Že ten potenciál je pracovat pro sebe.

Bylo napsáno, že to byla stavební firma se střešními krytinami.
Začali jsme jako malá firmička, kdy jsme obchodovali s krytinami, pak jsme je dováželi a pak jsme je vyráběli.

Proč střešní krytina?
V životě jsou „náhody“. Studoval jsem dřevařskou školu a po škole jsem nastoupil do firmy, která dělala dřevěná okna. Tím jsem se dostal do oblasti stavebnictví.Když se na to dívám zpětně, tak jsem přesvědčen, že všechny důležité životní situace k nám přijdou jako by samy. Jak přijde intuice udělat to správné rozhodnutí.

Dosáhli jste obrovských obratů a zisků. Vidíš společné prvky v tom, co jsi dělal tehdy a čím se zabýváš teď?
Vidím toho spoustu, dokonce jsem někdy překvapen. Teď jsem založil firmu a v určitých momentech a prvcích je to jako přes kopírách, samozřejmě s jinými kulisami a lidmi. Teď je to vše ve zrychlenější podobě. Když je náznak podobné krize, moje reakce a zapojení je aktivnější. Společné vidím, že začátek byla jedna myšlenka. BEWIT, to bylo to samé. Pak už jsem jen realizoval a rozvíjel detaily. Potom nechme rozum a inteligenci rozpracovat detaily na cestě. Začali jsme a taky se nám rychle začalo dařit. Je to ale jiné v tom, že je ve mně intenzivní pocit, že je to nadosmrti. Dostal jsem se do oboru zdraví, souvisí to s našim bytím, oblastí psychiky a sebepoznání. V tom jsem se našel, je to vyšší level podnikání. Vymyslel jsem systém osobní franšízy, takže je to založeno na jiných principech, je tam jiný potenciál.

Mnoho lidí hledá cestu k úspěchu. Když se bavíme o úspěchu, mohu říci, že ty už úspěšný jsi. Můžeš to potvrdit?
Bude to znít divně, ale cítím se tak. Dokonce nastavením jsem spíš introvert. Teď se to změnilo. Tím, že jsme vidět, je o nás slyšet, jsem pozýván na rozhovory, tak mám někdy pocit, že se ze mě stává proti vlastní vůli celebrita. Je to příjemné pro podnikání, dozví se o nás lidé.

Na desátém setkání Patriotů jsme měli rozhovor s panem Buksou. Ty jsi se s ním potkal na Tajemství obchodu. Setkání Patriotů bylo o budování týmů.
Jsou různé typy týmů. Pro mě je nejdůležitější pravdivost. Jako kouč síťového marketingu jsem měl možnost setkat se s mnoha lidmi. Ti úspěšní mají společný jmenovatel. Jsou to příjemní lidé a drží své slovo. Když člověk nabídne seriozní věc a dokáže lidi nadchnout, nese s sebou impuls společenského poslání. MLM může zachránit USA a svět. Jak jsem si přečetl jeho literaturu, tak to myslel v tom – naučit lidi samostatnosti. S tím absolutně souhlasím. Vytvářejí společenství lidí, kteří vytváří moderní společnost. Ta stará společnost tak, jak je postavená, se hroutí.

Na závěr bych Tě poprosil, kdybys chtěl dát nějakou radu pro začátek lidem?
Naše podstata je mimo čas a prostor. Čas je realitvní. Naše podstata, vědomí, Vesmír – ona je všeobsahující. Proč to říkám? Když se dostatečně oprostíme od malicherností, můžeme vnímat sami sebe, svou podstatu a tam máme všechny naše odpovědi. Inspiraci můžeme získat všude možně. Potkat zajímavého člověka, přečíst si knihu. Intuice je nejcennější schopnost člověka. Detaily na cestě pak rozpracovávám inteligencí. Jedna využitá příležitost, jeden signál, banální situace, může úplně změnit můj život. Poslouchat srdce, najít si během dne pár minut právě na ztišení. Žijte inspirovaný život. Narodili jsme se proto, abychom vítězili.

Celý rozhovor najdete na našem webu businesstalk.cz/rozhovory/jiri-cernota/

 

Mediální portál BusinessTalk. Rozhovory s inspirativními lidmi z mnoha různých oblastí. Inspirativní příběhy, ale také odborné "oborové" informace.

Okomentovat

Zanech odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více Rozhovory

Nahoru