Spoj se s námi

Co je svobodná firma a jak se v ní pracuje?

Rozhovory

Co je svobodná firma a jak se v ní pracuje?

Kamila Marková je HR Business Partner v personální agentuře Indicada. Tak jak znáte pojem HR Business Partner, tak v tomto případě to úplně neplatí. Kamila má totiž na starosti opravdu byznys.

Indicado její majitel jako svobodnou firmu již založil, nebyl tedy potřeba žádný přechod. A co je pojem svobodná firma pro Kamilu? „Spojení toho nejlepšího z klasického zaměstnání a z podnikání.“ Sama si může organizovat svůj čas, svoje priority a nese za svou práci zodpovědnost. Zároveň má za sebou tým lidí, kteří jí hlídají záda.

To jak chce každý člen týmu fungovat je hodně o něm. Ve svobodné firmě tolik nezáleží na tom, jak k výsledku dojdete, ale hlavně na výsledku. Samozřejmě i zde jsou hranice a člověk musí dodržovat určité postupy a deadliny.

👉 Jsou nějaké nevýhody, se kterými se nový člen týmu může ve firmě se svobodnou kulturou setkat?

Nevýhody pro člověka, který zapadne do svobodné firmy, nejsou podle Kamily až tak patrné. Sama by musela dlouho přemýšlet, jestli pro ni samotnou je nějaká nevýhoda. Každopádně negativa přicházejí spíš v momentě, kdy zaměstnanec není tolik navázaný na fungování v této firemní kultuře. Dříve nebo později se to projeví a na toho dotyčného se to začne valit samo. Může se to projevit právě v proaktivitě, nedodržování deadlinů, a dalších aspektech. Pokud člověk v sobě nemá takové to spolupodnikání, může to vést k pocitu, že to pro něj není to pravé. Naopak pokud se podíváme na výhody, tak jestliže se člověk v tomto konceptu najde, stane se pro něj růstovým prostředím. Kromě vlastní organizace času se také může spolupodílet na rozhodování a může tak věci měnit.

👉 A pro koho je práce ve svobodné firmě vhodná?

Určitě pro lidi, kteří jsou vnitřně motivováni a chtějí věci měnit a posouvat. Lidé, kteří jsou třeba v korporátu, ale procesy se tam hýbou velmi pomalu a nebaví je určitá strnulost. V tom případě je velká pravděpodobnost, že ve svobodné firmě se najdou a budou šťastní, spokojení a uspějí.

S Kamilou jsme šli v tomto tématu do hloubky, bavili jsme se i o odpovědnosti zaměstnanců, ale i také o tom, jak je to v případě, že nastane nějaká neobvyklá situace ať už ve firmě či na trhu práce. Má právo majitel nebo jednatel firmy zasáhnout? Nebo se na rozhodnutí musí podílet všichni? I to se dozvíte v rozhovoru o svobodné firmě a otevřené firemní kultuře.

Na rozhovor se můžete podívat zde: BusinessTalk – Kamila Marková – HR Business Partner ve společnosti INDICADA

Mediální portál BusinessTalk. Rozhovory s inspirativními lidmi z mnoha různých oblastí. Inspirativní příběhy, ale také odborné "oborové" informace.

Okomentovat

Zanech odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více Rozhovory

Nahoru