Spoj se s námi

Jakub Kováč: Ředitel Letgo pro střední Evropu

Rozhovory

Jakub Kováč: Ředitel Letgo pro střední Evropu

Jakub Kováč: Ředitel Letgo pro střední Evropu

Jakub Kováč, ředitel pro střední Evropu aplikace Letgo, a nejen o tom bude dneska řeč. Než se dostaneme k Letgo, znám pár příběhů z tvého života. Jak ses dostal k tomu, co teď děláš a co jsi dělal před tím?
K Letgojsem se dostal úplně náhodou. Pracoval jsem pro jednu společnost, která se zabývá poradenstvím velkých firem, jako je například Arcelor Mittal v Ostravě. Už jsem se dostal do fáze, kdy mi to nedávalo tolik, co předtím. Náhodou mi napsali na LinkedIn z Letgo, že hledají někoho, kdo by vedl střední Evropu pro jejich produkt.  A protože to spouštěli z Argentiny, potřebovali někoho, kdo rozumí lokální kultuře.

Co jsi konkrétně dělal v té poradenské společnosti?
Byl jsem tam dost dlouho, asi šest let. Začal jsem jako analytik a dopracoval jsem se na manažera. Hodně jsem se toho naučil. Je to projektově řízená firma, jsou tam projekty, kdy se zorganizuje tým, a my vyhodnotili ty nejlepší způsoby, jak se to dělá a snažili jsme se to pak změnit u klienta. Byl jsem v Austrálii, v Kazachstánu, v Jižní Africe…

Možná bychom mohli říci, kde jsi nebyl?
Od svých osmnácti let jsem rád cestoval.

 V kolika zemích jsi tedy byl?
Počítal jsem to a blíží se to k šedesátce zemí.

Příští týden máme rozhovor s dvěma mladými slečnami, já jim říkám „holky cestovatelky“. A ty ve svých dvaceti, jednadvaceti letech, procestovaly několik desítek zemí. Ony se na tebe hodně ptaly, kdy tady budeš a že si tvůj rozhovor rády poslechnou. Nicméně ty jsi Slovák. Kdy jsi zakotvil v České Republice?
Od osmnácti let, kdy jsem šel na vysokou školu. Přemýšlel jsem, zda zůstanu na Slovensku, nebo půjdu někam jinam. Nebyl jsem si jist svou angličtinou, tak jediná možnost byla jít do Čech. Hovořil jsem s mnoha lidmi a ti mi říkali, že Praha je mezinárodní, více než Bratislava.

Vím, že byly trable s tvým občanstvím.
Je to tak. Zažádal jsem o české občanství, hlavně kvůli tomu, že se mi narodil syn. Ale dostat české občanství, to je dlouhá cesta. Je tam asi třicet dokumentů, které je třeba doložit, mezi jinými například, zda máte očkovaného psa nebo jestli jste platili komunální odpad. Je to dlouhý proces a teď musím rok čekat na odpověď.

Poslal jsi mi mnoho fotek z hor. Dokonce z velmi vysokých hor. Co jsou to za cestovatelské příhody?
S rodiči jsem už od dětství prochodil celé Tatry. To je moje „srdcovka“. Ale byli jsme i v Himalájích a na Aljašce.

Jak dlouho ti trvalo rozhodnutí jít na pohovor z Letgo, když tě oslovili?
Bral jsem to tak, že mě pozval někdo, kdo má dosah po celém světě, takže mě to oslovilo, i co se týče start-upů. Zkusil jsem zavolat, viděl jsem, že je to zajímavý produkt, že český trh je zajímavý zaměstnavatel, protože jak Češi, tak Slováci se zajímají o použité věci, a taky vím, že zde vždy fungoval „bazoš“, a taky vím, že se za posledních patnáct let se nezměnil. Proto mi to dávalo smysl spustit Letgo v tomto regionu.

Celý rozhovor najdete na našem webu businesstalk.cz/rozhovory/jakub-kovac/

 

Mediální portál BusinessTalk. Rozhovory s inspirativními lidmi z mnoha různých oblastí. Inspirativní příběhy, ale také odborné "oborové" informace.

Okomentovat

Zanech odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více Rozhovory

Nahoru