Spoj se s námi

Jakub Vlček a Michal Nenička: Vzděláváme se všichni celý život

Rozhovory

Jakub Vlček a Michal Nenička: Vzděláváme se všichni celý život

Jakub Vlček a Michal Nenička: Vzděláváme se všichni celý život

Mohli byste se na úvod představit?
Kuba: Už nějakou dobu se věnuji marketingovým výzkumům, mystery shoppingu a posledních pár let vzdělávání.
Michal: Dlouhá léta jsem studoval, mám za sebou celou řadu projektů. Pár let jsem se věnoval reklamě, ale pořád jsem necítil, že je to ono, to byl impuls začít přemýšlet nad projektem ohledně vzdělávání. S Kubou jsme se nad tím mnohokrát sešli a vzešla myšlenka manažerského vzdělávání MBA.

Jakube u Tebe to byl marketingový výzkum. Máš i agenturu. Co Tě k tomu táhlo?
Já jsem s tím začal už na vysoké škole, kde jsem studoval marketing a marketingový výzkum mě bavil. Přišlo mi to zajímavější, než to, co je vidět. Začal jsem v oblasti veřejných zakázek. Byl jsem osloven městem Opava a nějakou dobu jsem u toho zůstal. Začal jsem s mystery shoppingem, který jsem dělal pro velké firmy.

Michale ty jsi říkal, že jsi „věčný student“. Jak to mám chápat?
Sám jsem studoval dvě VŠ, právnickou fakultu a ekonomii, studoval jsem je současně. Jednu v Praze a jednu v Ostravě, bylo to náročné. Pak jsem plynule pokračoval studiem MBA. Už tam se mi ta myšlenka velmi líbila. Bylo to jiné, než vysokoškolské studium.

Jak jste se spolu poznali?
Michal: Poznali jsme se v Praze, když jsme oba studovali. Pak jsme se neviděli a najednou se stalo, že jsme se spojili v této oblasti. Kuba se zabývá on-line marketingem a já jsem byl ten, který věděl, za kým zajít ohledně vzdělávání.
Kuba: Nebyl jsem úplně vzorný student a nenapadlo mě, že zrovna já se budu věnovat této oblasti.

Pod jakým názvem funguje tato vaše instituce?
Kuba: Europian Institut of Business Studies (EIBS) a fungujeme pod obchodní značkou MBA Morava.

Vzdělávání, to je velmi vděčné téma na mnoha úrovních. Cítíte, že vzdělávat se je nutné?
Michal: Samozřejmě, že to cítíme. A obecně lidé začínají mít pocit, že je potřeba se vzdělávat. Pokud se lidé neposunou dál, nemají šanci prorazit. Vzděláváme se všichni celý život.

Když jsem slyšel, že je tady MBA Morava, napadla mě spousta otázek. Co to vlastně pro vás znamenalo, že založíte školu a budete lidi vzdělávat?
Kuba: Znamenalo to, že jsme rok a půl pracovali na tom, abychom tu myšlenku mohli realizovat a byli schopni udělovat titul MBA, to znamená akreditaci titulu u International Education Society.
Michal: Bylo náročné dostat se k nějaké instituci, která by nás byla schopna nás zaakreditovat.

Zkuste vyjmenovat, co to vlastně taková akreditace znamená. Čím jste si prošli?
Michal: Znamenalo to sestavit studijní plán a sehnat pedagogy, kteří mají odbornou praxi. Máme tam například i člověka, který byl ředitelem mezinárodního letiště, nebo paní, která má svou účetní firmu. Bylo důležité sestavit jednotlivé předměty, aby na sebe navazovaly.

Pro koho je toto studium určené?
Kuba: Jsou to tři druhy lidí. Ti, kteří pracují ve velké společnosti a je v jejich vlastním zájmu se formálně vzdělávat. Pak lidé, kteří začínají s vlastní byznysem a mohou si udělat manuál pro svůj podnikatelský záměr. A nakonec jsou to ti, kteří mají větší společnosti a cítí, že už to není jen o zkušenostech, ale že je potřeba zavést metody řízení.

Kdybyste se měli podívat půlrok, rok dopředu. Jak to se vzděláváním u vás vidíte? Kam půjdou vaše další kroky?
Kuba: Chceme v říjnu otevřít první třídu v Praze, v následujícím  roce uvažujeme nad novými obory, například sportovním managementem a pak dalším krokem bude Bratislava.

 

Celý rozhovor najdete na našem webu businesstalk.cz/rozhovory/jakub-vlcek_michal-nenicka/

 

Mediální portál BusinessTalk. Rozhovory s inspirativními lidmi z mnoha různých oblastí. Inspirativní příběhy, ale také odborné "oborové" informace.

Okomentovat

Zanech odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více Rozhovory

Nahoru