Spoj se s námi

O onboardingu a adaptaci nováčků ve firmách

Rozhovory

O onboardingu a adaptaci nováčků ve firmách

V dnešním rozhovoru jsme si povídali s Renátou Balíkovou, HR manažerkou společnosti IRESOFT, o onboardingu, adaptaci a prvních měsících nových zaměstnanců ve firmě.

Renáta je velmi hrdá, že se jim ve společnosti podařilo sladit téměř 80 lidí se stejnými hodnotami a díky tomu mají bezva firemní kulturu.

„Pro mnoho iresofťáků je IRESOFT spíš lifestyle než práce, uznáváme svobodné principy, vedeme firmu pomocí kruhů a za každou cenu se snažíme vyhnout korporátnímu bullshitu.“

👉 Co je vlastně onborading?

Je to proces, který začleňuje nováčka do firemní kultury a pracovního procesu, aby co nejrychleji a nejefektivněji zvládnul svojí práci a stal se tak plnohodnotným zaměstnancem.

👉 Proč dali ve firmě onboardingu takovou prioritu?

Pro Renátu je onboarding dlouhodobě srdcová záležitost, věnuje se mu několik let. Tuhle oblast z HR si vybrala právě proto, že je velmi kreativní a člověk se tam „může vyřádit.“ Když nově nastoupila do IRESOFTu, byl to její nejlepší onboarding z celé kariéry. I tak ale viděla příležitosti ke zlepšení. Momentálně je ve společnosti 2,5 roku a onboarding s týmem stále ladí a vylepšují. Jak sama říká: „Je to nekonečná práce, pořád je co dělat, co zlepšovat.“ Když se onboarding zanedbá, musí personalista začít znovu, proto mám ráda, když plynule naváže na recruitment a je jeho prodlouženou rukou.

V IRESOFTU mají dokonce deskovou hru, kterou si pak Renáta s novým zaměstnancem ke konci zkušební doby zahraje, aby viděla, jak bylo jeho začlenění do firmy úspěšné. Zda správně pochopil firemní kulturu, seznámil se s kolegy a produkty. Po roce od nástupu nováčka, se pak Renáta ptá i jeho kolegů v týmu, zda by ho vybrali znovu a jak jsou s ním a jeho prací spokojeni.

Na další tipy, o které se s námi Renáta podělila ohledně onboardingu se podívejte v rozhovoru.

Na rozhovor se můžete podívat zde: BusinessTalk – Renáta Balíková – HR Manažerka společnosti IRESOFT

Mediální portál BusinessTalk. Rozhovory s inspirativními lidmi z mnoha různých oblastí. Inspirativní příběhy, ale také odborné "oborové" informace.

Okomentovat

Zanech odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více Rozhovory

Nahoru