Spoj se s námi

Rozvoj a vzdělávání v advokátní kanceláři

Nové rozhovory

Rozvoj a vzdělávání v advokátní kanceláři

Školou to nekončí. Vzdělávat se i v dalších oblastech života je pro váš osobní i profesní růst nezbytné. To dobře vědí i v advokátní kanceláři KROUPAHELÁN. A právě o tom, jak své zaměstnance rozvíjejí, jsme si povídali s jejich HR manažerkou, Alexandrou Helánovou.

👉 Kdy vznikla potřeba rozvíjet advokáty i v jiném oblasti než je advokacie?
Troufám si říct, že to bylo od založení kanceláře. Hard skills bez soft skills vlastně nejde. Dříve nebo později se k tomu každý dostane, že je potřeba podporovat i soft skills. K jejich práci patří i telefonování, vedení schůzek, seminářů a webinářů. A všude je právě přítomný i soft skills.

👉 Jak se vám podařilo zapojit kolegy a kolegyně do rozvoje jejich měkkých dovedností?
Velkou zásluhu na tom mají majitelé naší AK – Jirka a Pavel, kteří jsou v téhle oblasti velmi osvícení a jdou sami příkladem. Ve své firmě se vždy snažili vytvořit prostředí, kde se budou chtít lidé vzdělávat. Dnes jsme až tak daleko, že si troufám říci, že kdybychom přijali někoho, kdo na sobě nechce pracovat a nechce se rozvíjet, tak by s námi pravděpodobně dlouho nevydržel. Věřím, že lidé se k nám do kanceláře hlásí právě proto, že podporujeme jejich rozvoj.

👉 Jaký nástroj využíváte pro zjišťování silných a slabých stránek svých kolegů?
U nás ve firmě jsme se rozhodli využívat testy od Gallupu. Což je metoda postavená na pozitivní psychologii. Dávalo nám smysl podporovat se v těch oblastech, které nám přirozeně jdou než abychom se tlačili do situací, ve kterých se necítíme dobře nebo při nich nezažíváme takové flow.

 

Na rozhovor se můžete podívat zde: BusinessTalk – Alexandra Helánová – Rozvoj a vzdělávání v advokátní kanceláři

Mediální portál BusinessTalk. Rozhovory s inspirativními lidmi z mnoha různých oblastí. Inspirativní příběhy, ale také odborné "oborové" informace.

Okomentovat

Zanech odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více Nové rozhovory

Nahoru