Spoj se s námi

Finanční poradci nebo zprostředkovatelé? A jaké jsou certifikace, které je odlišují?

Rozhovory

Finanční poradci nebo zprostředkovatelé? A jaké jsou certifikace, které je odlišují?

Petr Vašík není žádným nováčkem ve financích a před 5 lety začal jako první prezentovat svoji službu i na sociálních sítí. Nyní se řadí mezi první online finanční poradce.

V 2. díle ze série BusinessTalk Téma – Finance a poradci jsme si s Petrem Vašíkem povídali především o rozdílech mezi finančními poradci, o certifikacích, které v tomto oboru jsou a také jak se dá dnes v odvětví financí fungovat online a zároveň lidsky. V tomto díle nám objasnil, že v současné chvíli je na trhu 15.000 finančních poradců, kteří mají pouze základní certifikát.

Jaké certifikáty jsou na trhu dostupné a jak se díky nim můžete odlišit?

Každý finanční poradce začíná základními školeními v rámci svojí společnosti. Pokud se chce vzdělávat dál, absolvuje zkoušky u ČNB.

Petr Vašík má od počátku roku 2020 titul PFP – tedy poradce finančního plánování, což je první stupeň odbornosti certifikace v oblasti finančního pláno

vání a poradenství. V současné době dokončil vzdělávací kurz na vyšší stupeň EFA – tedy European Financial Advisor, kde se nyní připravuje na závěrečné zkoušky a

získání tohoto prestižního titulu.

Tyto certifikáty zaštiťuje společnost EFPA Europe, která je nejrespektovanější evropskou organizací udělující certifikáty v oblasti finančního poradenství a plánování. Jejím posláním je je nastavovat a zavádět vysoké standardy kvalifikace, etického chování a profesionality do služeb poradenství v celé EU.

Dalším certifikátem na trhu je EFA, tedy European Financial Planner.

Kvalitní finanční plán je základ

Pokud ale chcete nabídnout svým klientům opravdu kvalitní službu je důležité s nimi připravit kvalitní finanční plán. Ten je základem pro všechno. Váš klient musí mít definované své cíle, vědět, kdy k nim chce dojít a kolik finančních prostředků na ně bude potřebovat. Poradců finančního plánování (PFP) je nyní na trhu něco kolem 150, což je pouhé 1 % z celého sektoru. Konkurence tu tedy není tak velká a velmi se odlišíte.

Co všechno zkouška PFP obnáší a jaké jsou další certifikáty, kterými můžete své vzdělání posunout dál? Jak si Petr buduje vztah a důvěru s klienty v online prostředí? A jaké jsou konkrétní případy, kdy svým klientům pomohl? Odpovědi na tyto a další otázky si můžete poslechnout právě teď.

Mediální portál BusinessTalk. Rozhovory s inspirativními lidmi z mnoha různých oblastí. Inspirativní příběhy, ale také odborné "oborové" informace.

Okomentovat

Zanech odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více Rozhovory

Nahoru